Vejos priežiūra

Vejos priežiūra

Paskelbė vasario 8, 2016 Vejos priežiūra Komentarų nėra

Norint, kad veja būtų nepriekaištinga, reikia ją reguliariai prižiūrėti. Pagrindiniai vejos priežiūros darbai yra vejos skarifikavimas ir vejos laistymas.

Vejos skarifikavimas

Vejos skarifikavimo darbus reikia atlikti tada, kai oras būna nelietingas, o veja ir žemė – idealiai sausos. Drėgmės sąlygos skarifikavimo darbams yra ypatingai svarbios. Jei ore ir žemėje tvyro drėgmė – teisingai atlikti skarifikavimo yra neįmanoma.

Jei veja yra aukšta, ją visų pirma reikėtų nupjauti ir tik tada skarifikuoti. Skarifikavimui yra naudojamos specialios mašinos, kurios turi vertikalius peilius. Peiliai įpjauna vejos paviršių maždaug 10-30 mm., taip pašalindami samanas, perteklinį šaknų ir vejos stiebų kiekį. Skarifikavimas yra prevencija vejos veltiniui susidaryti.

Atlikus skarifikavimą, viską reikia idealiai sugrėbti. Taip pat, neskubėkite vejos tręšti azotinėmis trąšomis iškart po skarifikavimo darbų, mat paprastai tokiu metu dar būna ir šalnų bei laikosi pakankamai žema temperatūra. Azotinės trąšos skatins veją augti, silpnins jos šaknų sistemą, o užėjusios šalnos gali pažeisti susilpnėjusias šaknis. Tam, kad būtų stiprinama šaknų sistema ir gerinama dirvos struktūra, atlikus skarifikavimą, veją rekomenduojama tręšti humusinėmis trąšomis (reikia laikytis gamintojo rekomendacijų). Orams atšilus ir vejai paaugus iki reikiamo lygio, ji turi būti pjaunama ir tręšiama (laikantis gamintojo rekomendacijų) ilgai tirpiomis trąšomis, kurios turi azoto ir mikroelementų reikalingų nepriekaištingai vejai.

Vejos laistymas

Yra labai svarbu tinkamai laistyti veją, nes nuo to priklauso jos grožis:

  • Nuo pavasario iki birželio mėn. ir nuo rugpjūčio vidurio iki sezono pabaigos laistymas turi būti rytinis, o nuo birželio iki rugpjūčio vidurio – naktinis
  • Jei vasaros metu temperatūra viršija +25 laipsnius, veją laistyti reikėtų kiekvieną naktį, maždaug po 10-15 litrų/m2
  • Jei temperatūra laikosi iki +25 laipsnių, veją laistyti reikia 3 kartus per savaitę, maždaug po 10-15 litrų/m2