Ankstyvo pavasario darbai

Ankstyvo pavasario darbai

Paskelbė vasario 4, 2016 Be kategorijos Komentarų nėra

Teritorijų priežiūrai pavasaris yra vienas svarbiausių laikotarpių. Nuo to, kaip pavasarį paruošime augalus artėjančiam sezonui, priklausys jų išvaizda, sveikata ir derlius.

Darbai privačioje teritorijoje

Pasibaigus žiemai pradedamas medžių bei krūmų genėjimas. Tikslios datos, kada reikia pradėti genėti medžius bei krūmus, pasakyti negalima, tačiau paprastai tai daroma kovo pradžioje.

Geriausiai genėjimo darbams tinka debesuota, nelietinga diena. Genint medžius ir krūmus jiems ne tik suteikiama graži forma, bet ir pašalinamos pažeistos, viena į kitą besiliečiančios ar perteklinės šakos. Tinkamai atlikus genėjimo darbus augalas gauna pakankamai šviesos, būna apsaugotas nuo ligų ir kenkėjų. Reguliariai genint vaismedžius jų vaisiai tampa stambesni ir gražesni.

Darbai urbanistinėje teritorijoje

Genėjimo darbus urbanistinėse teritorijose turėtų vykdyti apmokyti ir įgiję teisę atlikti atitinkamus darbus darbuotojai (kaip reglamentuojama Želdynų įstatymo 12 straipsnyje). Įmonėse, atliekančiose želdynų priežiūros darbus, turi dirbti specialistai, kurie turi mokymų pažymėjimus atitinkamiems darbams atlikti.

Teisingas genėjimas yra geriausia profilaktinė augalo priežiūros priemonė. Rūpinkitės augalais, kad jie ilgus metus džiugintų Jūsų akį!

Medžiaga paimta iš knygos „Želdynų ir želdinių tvarkymo metodika“, išleistos 2013 m.